Збільшити пенсії та допомогу полякам допомагають 1,5 млн працюючих іноземців

molod

Збільшити пенсії та допомогу полякам допомагають 1,5 млн працюючих іноземців

У Польщі нині працює півтора мільйона іноземців з третіх держав, які сприяють збільшенню пенсій і допомог поляків.

Про це повідомляє Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики країни, передає Польське радіо.

Понад 430 тисяч з них сплачує внески до Закладу соціального страхування (ZUS). У такий спосіб вони поповнюють Фонд соціального страхування (FUS), з якого поляки отримують, зокрема, пенсії та фінансову допомогу, – підкреслює віце-міністр відомства Станіслав Швед. Внески надходять від людей, які працюють на підставі договорів доручення (пол. umowa zlecenia) та трудових договорів (umowa o pracę).

Міністр Швед пояснив, що іноземці, які приїжджають до Польщі на роботу, працюють на різних умовах. Перша група – це особи, котрі отримують дозволи на роботу, друга група – це люди, котрі отримують дозволи на сезонну роботу. Третя група – це ті, хто прибуває на заробітки на коротко, тобто на підставі так званих заяв про намір доручення роботи іноземцю. Це стосується громадян України, Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії та Молдови.

Міністр Станіслав Швед також повідомляє, що відомство перебуває на етапі попередніх перемовин з міністерством Філіппін щодо підписання двосторонньої угоди про працевлаштування працівників. Він зазначив, що філіппінці можуть зайнятися опікою літніх осіб.

«Аргумент»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*