Ярослав Дубневич: Ситуація на Укрзалізниці дедалі погіршуєтся — необхідні реформи

Верховна Рада може витягти Укрзалізницю з колапсу й забезпечити ефективну роботу залізничного транспорту, ухваливши якнайшвидше законопроект № 7316 "Про залізничний транспорт", вважає голова Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич.

Ярослав Дубневич закликав депутатів розглянути проект вже на поточних сесійних тижнях.

Про це парламентар написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«Сьогодні на Погоджувальній раді закликав колег-депутатів якнайшвидше внести до Порядку денного та розглянути законопроект "Про залізничний транспорт" № 7316, який спрямований на реформування ПАТ «Укрзалізниця», створення конкуренції в залізничних перевезеннях та зміну на рівні законодавства нинішньої катастрофічної ситуації на краще. Зокрема – шляхом залучення приватних перевізників на ринок», — заявив Ярослав Дубневич.

За його словами, ситуація на ПАТ «Укрзалізниця» дедалі погіршуєтся – незважаючи на те, що парламентський Комітет з питань транспорту неодноразово давав рекомендації, як виходити з кризи: наголошував на необхідності залучення приватних перевізників, покращенні стану залізничної інфраструктури тощо. Це б дозолило зняти головну проблему на «Укрзалізниці» — постійні збої у вантажних перевезеннях через брак тягового рухомого складу.

«Комітет з питань транспорту вже не перший місяць рекомендує залучити приватну тягу, аби уникнути колапсу з вантажними перевезеннями. Я особисто говорю про проблеми на «Укрзалізниці» вже понад рік. Пропонувалось у якості пілотних проектів залучити приватну тягу на окремі маршрути. Однак пілоти так і не запущено. Альтенатива їм також не запропонована. Позитивних зрушень немає. Констатую: «Укрзалізниця» як монополіст не здатна впоратись з поставленими перед нею завданнями. Так, прибутки зросли – але в результаті підняття тарифів та вирівнювання ціни на вагони парку «Укрзалізниці». Але ніяк не завдяки зросту обсягів перевезень. Про яке виконання Транспортної стратегії, запровадження швидкісного руху – може йтися?» — обурений народний депутат Ярослав Дубневич.

За наведеними ним даними, наразі «Укрзалізниця» провалює власні плани з перевезень, які в той же час не відповідають потребам економіки та вантажовласників. Капітальні інвестиції засвоєні лише на 30-40%. «Залізнична інфраструктура продовжує перебувати у вкрай занедбаному стані, що зводить нанівець усі гучні заяви та плани щодо безперебійної роботи оновленої «Укрзалізниці»»,— підкреслює Ярослав Дубневич.

В той же час рекомендації, дані Комітетом уряду, — заслухати звіт в.о. голови правління ПАТ«Укрзалізниця» Євгена Кравцова,— залишились невиконаними, пише Ярослав Дубневич.

Змінювати ситуацію слід якнайшвидше, оскільки ПАТ «Укрзалізниця», перебуваючи на межі колапсу, гальмує розвиток не лише галузі, а й всієї економіки, переконаний голова Транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич.

"Парламент як законотворча гілка влади спроможний це зробити, використавши право законодавчої ініціативи й прийнявши законопроект, який забезпечить умови для якнайшвидшого реформування перевізника", — наполягає Ярослав Дубневич.

Главком

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*