Україна, Польща та США підписали «газовий» меморандум: що це означає

Україна, Польща та США підписали Меморандум про тристороннє співробітництво у сфері енергетики. Відповідно до нього, Україна буде отримувати постачання зрідженого газу через Польщу.

Представники трьох країн підписали документ 31 серпня в Польщі, куди з візитом приїхала українська делегація на чолі з президентом Володимиром Зеленським, про це повідомляє секретар РНБО Олександр Данилюк.

Дивіться також: Гончарук озвучив плани нового уряду щодо газового контракту з Росією

Він також розповів, що перед підписанням меморандуму зустрівся з міністром енергетики США Ріком Перрі. Під час зустрічі Данилюк та Перрі обговорювали диверсифікацію ризиків, «продиктованих залежністю від поставок російського газу, як для України, так і для Польщі».

Історичний день. Ще один крок на шляху до енергетичної незалежності не тільки України, а й усієї Європи,
– написав Данилюк.

Що передбачає ця угода?

Секретар РНБО зазначив, що налагодження поставок зрідженого газу через Польщу – один із кроків забезпечення енергетичної незалежності України. Задля цього країни планують побудувати газопровід, який об’єднає газотранспортні системи двох країн. 

Так, тристороння угода передбачає розвиток постачань американського скрапленого природного газу в Польщу і Україну, використання українських підземних газових сховищ та облаштування газової інфраструктури, пише BiznesAlert.

Представник польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петер Наїмський пояснив, що можливість постачання газу в Україну з Польщі відкриється після розширення газового порту в Свіноуйсьце і будівництва газопроводу Baltic Pipe в 2022 році, пише Dziennik.pl

У 2021 році ми зможемо постачати значні обсяги газу в Україну, це буде 6 мільярдів кубометрів на рік,
– сказав він. 

Що казав Зеленський на зустрічі у Польщі? 

Під час свого візиту до Польщі, який розпочався 31 серпня, Володимир Зеленський вже зустрівся із польським президентом Анджеєм Дудою. Серед інших питань лідери обговорили і «Північний потік–2».

У складі української делегації з Зеленським приїхали секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Данилюк, міністр закордонних справ Вадим Пристайко та голова української митниці Максим Нефьодов.

Так, Зеленський наголосив: Польща та Україна тут говорять однією мовою. «Північний потік-2» є неприйнятним і несе в собі загрозу для всієї Європи. Водночас Україна виступає за енергетичну співпрацю в трикутнику «Польща-США-Україна. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*