Не сліпий траст: офшор Порошенка створено для мінімізації податків

Учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили «панамські документи», отримали нові документи про власників офшорних компаній з двох десятків юрисдикцій. Вони розташовані переважно на невеликих екзотичних островах.

Журналісти програми «Слідство.Інфо» знайшли у «документах з райських островів» понад десяток українських прізвищ. Серед них – і президента Петра Порошенка.

Ці нові папери спростовують заяви Порошенка про те, що президентський офшор потрібно було створити задля передачі бізнесу «Рошен» у «сліпий траст». Справжньою метою його створення є все ж мінімізація податків.

Згідно із документами, влітку 2014 року, одразу після обрання Порошенка президентом, юристи з фірми «Авеллум», які представляють його інтереси, шукали офшорний острів для корпорації «Рошен». У листі до коллег з фірми «Еплбай» з острову Мен вони використали термін tax purposes, що означає «податкові цілі».

Як пояснюють експерти, з цього випливає, що саме податкові цілі були метою створення принаймні однієї з трьох компаній, а продаж «Рошену» в листі згадується лише як опція. Слово ж «траст» взагалі у ньому не фігурує.

Юристи з фірми «Еплбай» тоді не захотіли мати справу з Порошенком і пропозицію відхилили. Пізніше, у серпні 2014-го, юристи з Avellum звернулися до панамської фірми Mossack Fonseca, котра й допомогла їм створити заплановану структуру.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*