Нацбанк вводить нові гривні з 18 квітня

Нацбанк з 18 квітня 2018 року вводить в обіг нову монету номіналом 10 грн і тиражем 1 млн штук. Вона буде присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту.

На початку 1918 -го Центральна Рада прийняла низку важливих військово-морських законів. Серед них один із найголовніших – Тимчасовий закон про флот. 29 квітня 1918 року адмірал Микола Саблін офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом УНР та наказав підняти український прапор. Цей день став видатним для українського державного флоту, повідомили у прес-службі НБУ.

Угорі на аверсі колекційної монети буде розміщений малий Державний Герб України. Ліворуч від нього – вертикальні написи: “Україна” та номінал – “10 гривень”. Праворуч на дзеркальному тлі – стилізовані прапор військово-морського флоту України тих часів та абрис військового корабля на хвилях. Ліворуч від якого – логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

Угорі на матовому тлі на аверÑÑ– монети розміщено малий Державний Герб України, ліворуч від Ñкого вертикальні напиÑи: “Україна†та номінал - “10 гривеньâ€.
Угорі на матовому тлі на аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, ліворуч від якого вертикальні написи: “Україна” та номінал – “10 гривень”.

Ðа реверÑÑ– монети на тлі Ñтилізованих хвиль розміщено Ð½Ð°Ð¿Ð¸Ñ 100, у нулÑÑ… Ñкого - роза вітрів Ñ– тризуб.

На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль розміщено напис 100, у нулях якого – роза вітрів і тризуб.

Монетний двір Нацбанку почав карбувати нові монети номіналом 1 і 2 грн. В обігу вони з’являться з 27 квітня 2018 року. 2019-го почнуть випускати монети номіналом 5 і 10 грн. Це заощадить бюджетні кошти. Адже метал служитиме довше, ніж паперові купюри.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*