Музейники запропонували Трампу поставити в Білому домі золотий унітаз

Музейники запропонували Трампу поставити в Білому домі золотий унітаз

Музей Гуггенхайма в Нью-Йорку відмовив у проханні президента США Дональда Трампа про роботу Ван Гога для Білого дому, натомість запропонувавши йому золотий унітаз.

Про це повідомляє Washington Post, пише Українська правда.

Повідомляється, що Трамп і перша леді попросили музей Гуггенхайма позичити пейзаж зі снігом роботи Ван Гога. У музеї вибачилися і заявили, що не зможуть надати картину, однак запропонували альтернативу.

"Мені шкода … повідомити вам, що ми не можемо брати участь в цьому запозиченні, оскільки картина є частиною музейної колекції Таннхаузера, яку заборонено перевозити, за винятком рідкісних випадків", — написала куратор музею Ненсі Спектор в листі президентській сім’ї.

При цьому куратор додала, що золотий унітаз, створений італійським скульптором Мауріціо Каттеланом, доступний Білому дому "для довгострокового користування".

"Він, звісно, надзвичайно цінний і дещо крихкий, але ми надамо всі інструкції з його установки і догляду", — додала Спектор.

Повністю функціональний експонат, під назвою America, розглядається як гостра сатира на надмірне багатство США.

Білий дім ситуацію не коментував.

Варто відзначити, що президенти США і перші леді часто позичають цінні художні роботи, щоб прикрасити різні кімнати в Білому домі.

«Аргумент»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*