Моравецький назвав українських заробітчан втікачами з України

Моравецький назвав українських заробітчан втікачами з України

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав 1,5 млн українців, які сьогодні працюють у Польщі, «біженцями», які не зареєструвались у цьому статусі тільки тому, що «у Польщі легко знайти роботу», а також такими, що втекли з рідної країни.

Про це Моравецький заявив сьогодні перед депутатами Європейського парламенту, написав у Twitter польський журналіст Павел Вронскі, повідомляє Вголос.

«У Європейському парламенті Матеуш Моравецький говорить, що 1,5 млн українців у Польщі не зареєстровані біженцями тільки тому, що у Польщі легко знайти роботу», – процитував Моравецького журналіст.

Видання Interia Fakty пише, що Моравецький також зазначив, що у той час, як Євросоюз бореться з притоком біженців та мігрантів, у Польщі проживають «1,5 млн українців, які втекли зі своєї країни».

Раніше прем’єр Польщі неодноразово заявляв, що «після нападу Росії на Україну Польща прийняла мільйони українців». Таким чином Варшава виправдовує перед ЄС свою відмову приймати шукачів притулку з країн Африки та Близького Сходу.

Українська сторона спростовувала ці заяви. Зокрема, посольство України в Польщі оприлюднювало заяву про «реальну кількість українських біженців», у якій ідеться, що за 10 місяців 2017 року польська влада надала статус біженця 56 громадянам України.

Згідно з даними Євростату, у минулому році притулок у Польщі попросили 300 українців.

Загалом у минулому році про притулок у ЄС попросили майже 9 тисяч українців, що значно менше у порівнянні з останніми кількома роками.

 «Аргумент»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*