День Іоанна Богослова: історія та традиції свята

Православна церква 21 травня відзначає День апостола і євангеліста Іоанна Богослова.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, церква назвала його “Богословом” за глибину Божих одкровень.

Як відомо, Іван був сином Зеведея і Саломії (дочки Святого Йосифа Обручника), а також наймолодшим з 12 учнів Христа. Іоанн Богослов, єдиний з усіх апостолів, стояв разом з Божою Матір’ю біля хреста Господнього на Голгофі, не піклуючись про власну безпеку.

Проповідував Іоанн Богослов в Ефесі та інших малоазійських містах. Коли почалися гоніння на християн, його викликали в Рим і засудили до смерті, однак всі спроби язичників вбити його виявилися марними. Його заслали на острів Патмос в Егейському морі. Одержавши свободу після тривалого заслання, Богослов повернувся в Ефес.

День Іоанна Богослова: історія та традиції свята

На вимогу Іоанна Богослова, учні поховали його живим у віці близько 105 років у хрестоподібній могилі. Розкривши могилу через деякий час, тіла Іоанна там не було. Вважається, що Святого Іоанна узяли на небо живим, щоб потім повернутися на землю перед Другим пришестям Спасителя.

Що можна робити в День Іоанна Богослова

Люди ходять в церкву на службу і моляться біля ікони Святого про захист родини та здоров’я. Також існує традиція робити пшеничні пироги, і пригощати ними жебраків мандрівників.

Чого не варто робити в День Іоанна Богослова

Різати овочі – вважається, що врожай буде поганим. Робити ремонт або прибирання – вважається, що це принесе погану погоду або неприємності. Також заборонено гадати. Уникайте суперечок і конфліктів.

Нагадаємо, 16 травня в Україні відзначали День вишиванки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*