Зеленський розповів, як захищатиме нацменшини від української мови

Зеленський прокоментував можливість зміни закону про українську мову та розповів як захищатиме нацменшини від української мови.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на 1+1.

Президент Володимир Зеленський зробив гучну заяву про необхідність прийняття закону про національні меншини та не відкинув можливість перегляду Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це він заявив під час інтерв’ю на телеканалі 1+1 під час якого відзвітувався про перші 100 днів роботи на посту глави держави.

«Яке б не було рішення, воно відзначиться на президентові та парламенті дуже сильно. Я впевнений, що має бути законопроект про захист національних меншин. Там має бути все прописано: їх мову, віру і … і достатньо – армія у нас одна, українська. Мені здається, що має бути такий законопроект, який захищає їх права. … Якщо людина не вивчала українську мову, вона для нього не рід на, але для нього рідна татарська, російська, венгерська, яка різниця. І діти такої людини всі говорять на українській, чи внуки. А якщо людина працювала на цю країну 40-50 років. Якщо так було, і він працював в Україні, коли та ще булу у складі СССР. Він, що не така людина, що змінилось? Тому треба захищати права національних меншин, я впевнений. Знайти ту модель, яку я сказав» – розповів Зеленський.

Нагадаємо, один з жителів окупованого Луганська розповів, що прізвища “кандидатів” у запрошеннях на незаконні “вибори” у “ЛНР” написані українською, а все інше – російською.

Додамо, на території відірваної від України й анексованої Росією Автономної республіки Крим незаконна “влада” дедалі дужче обмежує українську мову, а число молоді, яка навчається на ній, скоротилося в 35 разів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.