З 1 січня будь-яка трансплантація в Україні припиняється – Сисоєнко

Новий закон про трансплантацію органів, ухвалений у 2018 році, не зможе набути чинності у 2019 році, тоді як чинний втратить силу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Причиною не набуття чинності нового закону Сисоєнко називає неприйняття Міністерством охорони здоров’я та парламентом підзаконних актів, необхідних для його реалізації.

«Із 29 підзаконних актів, які уряд має розробити і затвердити для введення закону в дію, не затверджено жодного. Не створено Єдину державну інформаційну систему трансплантації (реєстр – ІФ)», – пояснила депутат.

За інформацією Сисоєнко, в Україні понад 5 тисяч громадян щороку потребують трансплантації органів.

Вона зазначила, що зареєстрований проект №9284 відтермінували до 1 січня 2020 року, даючи час на підготовку підзаконних актів і запуску  держреєстрів.

Раніше голова комітету Верховної Ради з охорони здоров’я Ольга Богомолець заявляла про необхідність ініціювати МОЗ набуття чинності закону про трансплантацію відстрочки на рік через відсутність реєстру донорів.

Створення ЄДІСТ є першочерговим завданням для впровадження трансплантації в Україні. Система допоможе вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дають змогу врятувати пацієнта, що потребує трансплантації.

Нагадаємо, Петро Порошенко звільнив Ольгу Богомолець з посади радника президента. Пізніше Ольга Богомолець прокоментувала звільнення з посади радника президента, зазначивши, що прохання про зняття з посади було ініційовано особисто нею.