Юнкер: Відносини між Україною та ЄС – найкращі за всю історію

Теперішні відносини між Україною та ЄС є найкращими за всю історію контактів між двома сторонами.

Про це заявив Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за підсумками саміт Україна-ЄС, передає Укрінформ.

«Новий президент пан Зеленський розпочав свій термін у часи, коли відносини між Україною і Європейським Союзом є найкращими, ніж будь-коли. Я говорю це як людина, яка була до цього залучена від самого початку. Мені довелося бути співголовою першого саміту між Україною і Європейським Союзом 15 вересня 1997 року. Зараз ми маємо разом вже 21 саміт. Це ваш перший, і наш останній саміт, і ми можемо пишатися результатом», – сказав Юнкер, звертаючись до Зеленського.

Він додав, що упродовж останніх років був значний прогрес у відносинах. Після Революції Гідності вдалося досягти більше, ніж за останні два десятиліття.

«Завдяки великій самопожертві, яка була зроблена великим українським народом, ми пройшли тривалий шлях. Зараз можемо говорити, що ми підтримували кожен крок на цьому шляху. Наше партнерство побудовано на солідарності та дружбі. Саме тому ми підтримали цю солідарність конкретною підтримкою, зокрема, на адресу регіону Азовського моря, який важко вражений конфліктом і, де-факто, неприйнятною поведінкою Росії», – наголосив Президент Єврокомісії.

Він додав, що під час київського саміту Європейська Комісія представила пакет підтримки на адресу регіону Азовського моря, який включає заходи з відновлення інфраструктури навколо Маріуполя, додаткове фінансування для малих та середніх підприємств. За його словами, триває також підготовча робота, яка має прокласти шлях для виділення кредитів на розвиток регіону від європейських фінансових інституцій на суму 450 мільйонів євро.

«Ми сьогодні мали можливість спостерігати за підписанням нових угод з реалізації проектів на загальну суму 119 мільйонів євро, які мають прискорити зусилля України з реформування та продовження процесу децентралізації, у боротьбі з корупцією, та у підтримці громадянського суспільства», – додав Президент Єврокомісії.

Читайте також: ЄС непохитно підтримує Україну, – спільна заява на саміті Україна-ЄС