Як Янукович виводив кошти із України: спливли резонансні подробиці

Екс-президент України Віктор Янукович вивів з країни щонайменше 3,6 млн доларів через шведський Swedbank.

Про це повідомили на шведському телебаченні SVT в рамках великого розслідування, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Журналісти стверджують, що це – лише один епізод відмивання грошей Януковичем, якому вони знайшли підтвердження. Грошові перекази, про які йде мова, були зроблені в період 2007-2015 років.

У 2011 році гроші були переведені на рахунок компанії Vega Holding Limited з рахунком в литовському підрозділі Swedbank: джерела вважають, що вона була пов’язана з родиною Януковича.

Автори розслідування вважають, що гроші були отримані Януковичем в результаті хабара. У відмиванні цієї суми також брало участь підрозділ Danske Bank в одній з країн Балтії.

Згідно з документами, які отримали журналісти SVT, керівництво Swedbank дізналося про рахунки, пов’язаних з Януковичем в їхньому банку лише в 2017 році, коли відповідний запит в банк був зроблений з боку українських слідчих.

Раніше Янукович стверджував, що “ні в одному банку світу” немає його грошей, і що всі заощадження були саме на заблокованих рахунках в Україні, однак Латвія після цього виявила в банках мінімум 50 млн доларів, пов’язаних з екс-президентом і його оточенням.

Зазначимо, що у Швеції проти Swedbank йде розслідування.

Нагадаємо, Януковича у РФ “оберігають” охоронці Путіна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.