Яценюк заявив, що кожного дня кремлівська адміністрація працює над поверненням України

«Служба зовнішньої розвідки, ГРУ МО, ФСБ, вся агентурна мережа, аналітика – всі працюють на ключову мету — повернення України», — Яценюк

Лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк упевнений, що кожного дня  кремлівська адміністрація, служба зовнішньої розвідки, ГРУ МО, ФСБ, вся агентурна мережа, аналітика – «всі працюють на ключову мету — повернення України». Про це він сказав в  інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.нет».

Як зазначив Яценюк, нічого не змінилося, виклики нікуди не пішли.

На думку політика, ключовий виклик, що чекає Україну за кордоном — це травневі вибори до Європейського парламенту.

«Після цих виборів ми отримаємо нову Єврокомісію і її президента, а потім і нового президента Європейської Ради. І дуже багато залежить від того, які будуть результати виборів. Уже сьогодні опитування показують, що правлячі сили, об’єднані Європейською Народною Партією, навряд чи візьмуть ту кількість голосів, що є сьогодні», — зазначив лідер «Народного фронту».

Яценюк підкреслив, що покладає надії на те, що їм вдасться сформувати коаліцію «всередині» Європейського парламенту і що Манфред Вебер, який в Мюнхені заявив про необхідність створення загальноєвропейської системи протиракетної оборони за участю України, стане тоді головою Єврокомісії.

«Але вже сьогодні можна констатувати, що в новому Європарламенті збільшиться кількість тих, хто шукатиме привід, щоб не підтримати Україну», — стверджує нардеп.

«Коли я говорю «щоб не підтримати Україну» — це весь комплект. Це як повернутися до добрих стосунків з Росією. Як добудувати «Північний потік». Як зняти санкції. Це перший виклик. Відповідно, цей виклик тягне за собою виклик продовження санкцій», — пояснює Яценюк.

Також лідер партії «Народний фронт» говорить, що його вкрай турбують відносини між Сполученими Штатами і Європейським Союзом.

«Ця тенденція зараз — набагато ширша. Якщо раніше була тільки дискусія серед членів НАТО (де домінуюча частина — країни-члени Євросоюзу) з приводу збільшень витрат на оборону, то зараз проблема ускладнилася. До сьогоднішнього дня не врегульовано цілу низку аспектів економічних відносин між Сполученими Штатами і Європейським Союзом», — уточнив він.

І цій ситуації, вважає політик, Путін «аплодує, у нього шампанське закінчиться скоро».

«Коли я говорю про відносини ЄС-США, то маю на увазі кілька позицій. НАТО — номер один, торговельна війна — номер два, і відповідь на глобальні виклики — номер три», — додав Яценюк.

Політик не має сумнівів, що РФ зробила все, щоб розкрутити «жовті жилети» у Франції.

Він вважає, що якщо ЄС і США заглибиться в свої внутрішні проблеми, Україна стане в ряду інтересів європейців і американців ще далі, ніж вона перебуває сьогодні.