Вражаюча історія афериста, що двічі продав Ейфелеву вежу

Віктор Люстіг став відомим завдяки своїм неймовірним аферам. Пройдисвіт, якому вдалося двічі продати Ейфелеву вежу та обвести навколо пальця короля мафії Аль Капоне. Він став одним з найбільш хитрих і спритних шахраїв за всю історію.

Дитинство афериста

Майбутній аферист народився у 1890 році у Чехії, у містечку Гостін. Сім’я хлопчика була доволі заможною, тож він здобув чудову освіту й опанував п’ятьма мовами. 

Про те, який шлях довелося пройти першому темношкірому самураю – читайте тут

Після школи Віктор подався навчатися у Сорбонну, проте швидко закинув заняття і почав вештатися Європою, заробляючи на прожиття дрібними аферами. Свою кримінальну кар’єру він розпочав із карткових ігор і продажу фальшивих лотерей на борту трансатлантичних лайнерів.

Перші афери

Через деякий час Віктор осів у Сполучених Штатах, де займався махінаціями у банках, проте згодом знову повернувся до Франції. Одного ранку він натрапив на статтю, в якій обговорювали фінансові збитки міста через утримання Ейфелевої вежі. Саме тоді у Люстіга визрів зухвалий план – він вирішив продати пам’ятку.


Ейфелева вежа

Для здійснення цього, здавалося б, нереального задуму Люстіг виготовив фальшиві урядові бланки й запросив на зустріч шістьох найбільших дилерів металобрухту. Щоб справити серйозне враження, Віктор орендував номер у найстарішому та найдорожчому готелі Парижа.