Від Порошенка вимагають відповідей щодо бізнесу в РФ і численних фактів корупції

Кілька десятків народних депутатів вимагають від президента Петра Порошенка публічної відповіді щодо численних фактів корупції та зловживання владою, які набули широкого розголосу в Україні й за кордоном.

Про це йдеться в листі-зверненні, оприлюдненому на Facebook-сторінці позафракційного народного депутата Віктора Чумака.

За словами нардепа, листа підписали 40 нардепів, у тому числі лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, керівники фракції «Самопоміч» та багато інших.

Порошенка, зокрема, просять підтвердити або ж спростувати наявність незадекларованого майна, виведеного в офшори, незадекларованого зернового та крохмального бізнесу в Росії й функціонування Липецької фабрики Roshen.

Від глави держави хочуть почути, чи зловживав він владою під час проведення тендерів на постачання українській армії. Також президента закликають прокоментувати впровадження схеми «Роттердам+».

Крім того, Порошенка запитують, чи підкуповував він народних депутатів, чи брав гроші за реєстрацію кандидатами до Верховної Ради, зокрема у Олександра Онищенка.

Серед інших питань, на які нардепи очікують відповіді: розподілення конфіскованих «1,5 млрд Януковича», ведення бізнесу з російським олігархом Костянтином Григоришиним, контроль над силовими й антикорупційними органами, використання інструменту позбавлення громадянства для політичних репресій, встановлення контролю над медіа.

Нагадаємо, 20 вересня муніципалітет Верони вирішив позбавити президента Петра Порошенка звання почесного громадянина цього італійського міста.