Вчені знову пророкують глобальну катастрофу: вулкан зруйнує озоновий шар

Виверження супервулкана може призвести до глобальної катастрофи – буде зупинений процес відновлення озонового шару Землі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, до такого висновку дійшли вчені з Інституту фізики атмосфери Китайської академії.

Незважаючи на те, що поки вчені не можуть прорахувати наслідки, до яких призведе катастрофа, викликана виверження супервулкана, вони кажуть, що виверження супервулкана зробить озоновий шар тонше на 2,5% у всьому світі, а в тропіках – на 4,4%.

Крім того, відомо, що в газах вулкана міститься велика кількість галогенів, які руйнують молекули озону.

Зазначимо, термін супервулкан не науковий. Так називають вулкани, виверження яких може спровокувати катастрофу. Вперше це термін озвучили на телеканалі BBC у 2000 році. Зараз виверження, що досягають 8 балів за шкалою вулканічного експлозивного індексу (VEI), іноді називають супервулканами. Відомо, що на Землі існує близько 20 відомих науці супервулканів. Також додамо, що останнє таке виверження сталося  27 тисяч років тому на Північному острові Нової Зеландії, воно сформувало озеро Таупо. Обсягу продуктів виверження вулкана достатньо, щоб радикально змінити ландшафт і значно вплинути на глобальну зміну клімату.

Як повідомлялося раніше, в Аравійському морі неподалік від Пакистану зник вулканічний острів Залзала. Він сформувався в 2013 році в результаті виверження вулкана, викликаного землетрусом силою 7,7 балів. Але зараз острів вже не проглядається з супутників.

3 липня на італійському острові Стромболі поблизу Сицилії сталося виверження вулкана, через який загинула людина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.