На зображеннях вчені виявили різноманітні ландшафти на поверхні планети, повідомляється на сайті американського космічного агентства, інформує gazeta.ua.
Висока роздільна здатність фотографії дає можливість побачити поверхню планети з точністю до 400 м на піксель.
"Різноманітність рельєфу Плутона і складність процесів, що відбуваються на ньому, можуть позмагатися з будь-яким баченим нами раніше явищем у Сонячній системі. До публікації фотографій, якби таке намалював художник, я б сказав, що це перебільшення. Але це те, що дійсно там", — сказав головний дослідник New Horizons Алан Стерн.
Читайте также: Компания из Токио заинтриговала фотолюбителей анонсом сенсора на 1/4 гигапикселя
Як відомо, в 2006 році за рішенням Міжнародного астрономічного союзу Плутон був позбавлений статусу повноцінної планети і визнаний планетою карликовою.
Так збіглося, що в тому ж році NASA запустило в космос апарат New Horizons, який через дев'ять з половиною років підлетів на мінімальну відстань до Плутона (12,5 тис. км) і зробив унікальні знімки. Крім цього зонду вдалося провести близько 150 наукових вимірювань. Згідно з отриманими даними, діаметр Плутона становить 2370 км (з похибкою в 20 км). Крім того, нові дані свідчать про те, що щільність карликової планети трохи нижче, ніж вважалося раніше, а льоду в ній — більше.