Український бюджет контролює злочинець, друг Януковича і Арбузова — голова Рахункової Палати Магута: Юрій Кармазін

Глава Рахункової палати України Роман Магута, ключової структури держави, яка забезпечує контроль над цільовим використанням державного бюджету, з ближнього оточення сім’ї Януковича і мінфіна Арбузова. Магута загруз в корупційних схемах, однак як і раніше очолює стратегічний об’єкт, який знаходиться в режимі суворої секретності.

Магута колишній підлеглий матері глави НБУ Сергія Арбузова в Донецькому управлінні Приватбанку. Згідно з біографією пана Магути, розміщеної на сайті Ощадбанку, з 1995 по 2007 рр. він займав «керівні посади» в Донецькому регіональному управлінні КБ «Приватбанк». Саме в цей час пост директора даного управління займала мати глави НБУ Сергія Арбузова Валентина Іванівна, нині очолює Асоціацію платників податків і Всеукраїнський банк розвитку президентського сина Олександра Януковича.

Роман Магута

Рахункова палата — постійно діючий орган контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Рахункова палата здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від будь-яких інших органів держави. Рахункова палата створена відповідно до прийнятої в 1996 році Конституції України та Закону України «Про Рахункову палату» від 2 липня 2015 року. Раніше був чинним Закон «Про Рахункову палату» від 11 липня 1996 року[. Рахункова палата складається 3 9 членів + та 3-х — голова Рахункової палати, перший заступник та секретар.
Про діяльність Магути та його злочин висказав екс-нардеп, голова  «Партії захисників Вітчизни» Юрій Кармазін.

17 листопада 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро і прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру голову Рахункової палати у здійсненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків) Кримінального кодексу.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в період із січня 2014 року по березень 2015 року він, діючи в інтересах головного контролера – директора департаменту з питань АПК Рахункової палати Марії Шулежко, шляхом підготовки та підписання низки службових документів сприяв незаконному відчуженню двокімнатної службової квартири у приватну власність родича Шулежко.

А ось цим цікавим документом корупціонер сам себе контролює, чи не цікаво?

Це квартира у м. Києві по вул. Полтавській, буд 10 і площею 114 кв.м. В судовій ухвалі сказано, що Магута потім подарував цю квартиру іншій особі. Однак, згідно з реєстром майнових прав, квартира досі значиться як власність Романа Магути та його дочки Наталі. Свідоцтво про право власності видане у червні 2014 р. ДП «Укржитлосервіс» Державного управління справами президента «ДУС».

За даними майнового реєстру, у квітні 2015 року Роман Магута та його дружина Лілія купили ще одну квартиру на Печерську на вул. Задніпровського (Щорса) 44-а.
Це чотирикімнатна квартира площею 162 кв.м. У своїй декларації Магута вказав, що має у власності половину площі квартири 81 кв.м., а також, що витратив на її придбання 3,01 млн грн. Іншу половину квартири він записав у розділі про майно своєї сім’ї як власність дружини. Загальна вартість цієї квартири може бути близько 6 млн грн», — пише видання.

За інформацією з реєстру майнових прав, дружина голови Рахункової палати Лілія Магута з 2012 року має будинок у селі Петрівське Київської області. У декларації про майно Магути вказано, що дружина володіє будинком площею майже 309 кв.м.
Також у майновому реєстрі є дані, що Лілія Магута має чотирикімнатну квартиру в Донецьку площею 81 кв.м., придбана ще у 1997 р., а також адміністративне приміщення площею 115 кв.м. і нежилі приміщення у м.Добропілля Донецької обл. площею 157 кв.м.

За минулий рік Роман Магута заробив 356 тис грн., а його дружина Лілія – 276 тис грн., з яких 142 тис грн. отримала від передачі майна в оренду. У квартирі Лілії Магути в Донецьку свого часу був зареєстрований Магута Андрій Романович 1990 р.н. Це може бути син Романа та Лілії Магути. Разом з тим, у декларації очільника Рахункової палати зазначені тільки дружина Лілія Магута, донька Наталя Магута і теща Людмила Конопелько.

У реєстрі є дані, що у 2012 році Андрій Магута отримав свідоцтво право власності на квартиру площею 98 кв.м. в Києві, у новобудові на бульварі Лесі Українки,7а. Також у 2015 році Андрій Магута оформив у власність автомобіль Volkswagen СС 2012 року випуску. Сам Роман Магута володіє тільки Toyota Camry 2007 року випуску.

Як відомо, до переїзду на керівні посади в Київ Магута жив і працював у Донецьку. Рахункову палату він очолив при президенті Януковичу в 2012 році.

По не зрозумілих причин ні Генпрокурор Луценко, ні військовий прокурор Матіос, який завзято садить відставних податківців пенсонеров ні НАБУ і СБУ не бачать колоди в оці, очевидний факт службового злочину і з явно підмоченою репутацією.

Олексій Воронцов