Угорщина поставила Зеленському ультиматум: або закон про освіту або НАТО

Угорщина обіцяє скасувати блокування інтеграції України до НАТО, якщо Києвом будуть ухвалені поправки до законів про освіту та про мову. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Якщо мова про освіту – то угорці, які живуть в Україні, мали стовідсоткову можливість навчатися рідною мовою до моменту, поки «освітній закон» не ухвалили. Тому ми щонайменше очікуємо поправки, яка відновить права угорців, які вони вже мали. Щодо «мовного закону», то він практично унеможливлює використання угорської у держуправлінні, культурі, медіа. Таким чином поправка, яка дасть можливість угорцям використовувати свою рідну мову у цих галузях, нас повністю задовольнить», – розповів Сійярто.

За словами міністра, сподівання офіційного Будапешту пов’язані з президентом Володимиром Зеленським, оскільки Петро Порошенко «проводив антиугорську політику».

«Я не знаю, чи було це спеціально, чи з якихось інших причин сталося… Але без сумнівів – підсумком всіх його (Порошенка, — ред.) рішень стала чітка політика проти Угорщини», – сказав Сіярто.

Нагадаємо, 5 липня МЗС України викликало посла Угорщини Іштвана Ійдярто через заяву Сійярто про те, що Порошенко працював проти Угорщини.