Прем’р міністр Молдови Санду: всі судді, які незаконно збагаилися, повинні покинути систему

Всі магістрати і прокурори, які стали незаконно збагаченими, повинні спочатку покинути систему і, по-друге, вони повинні відповісти, походження своїх активів.

Про це заявила прем’єр-міністр Молдови Майя Санду в ефірі одного з телеканалів, передає ipn.md.

«Те, що ми пропонуємо було не тільки нас, але це було в інших країнах, де також були проблеми корупції в судовій владі і прокуратурі», — сказала Санду.

Майя Санду говорить, що оцінка діяльності суддів буде проводитися методом вивчення рішень, прийнятих мировими суддями. «Якщо ми подивимося на рішення, коли були скасовані результати виборів в муніципалітеті Кишинеу, рішення, які були винесені у справі Ілана Жора, які звільнили його і дозволив йому вкрасти у нас гроші, але також і щодо інших людей, щодо яких всім було ясно, що вони злодії, а суддям було неясно», — говорить Санду, уточнюючи, що  всі ці магістрати повинні покинути систему, і згодом прокуратура повинна розібратися з ними.

Що стосується перших 100 днів діяльності уряду, Майя Санду визнає, що є цілі, які ще не досягнуті. Глава Кабінету Міністрів згадала, що підвищення зарплат і пенсій ще не досягнуто, оскільки стан бюджету все ще не дозволяє цього. У той же час Майя Санду сподівається, що це стане можливим, починаючи з наступного року.

«Аргумент»