Подивіться на небо: українці зможуть спостерігати дивовижне астрономічне явище

В ніч на 19 лютого Місяць наблизиться до Землі на мінімальну у 2019 році відстань.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Супермісяцем називають момент, коли повний Місяць підходить до Землі на відстань ближче 362 тисяч кілометрів (моменти проходження перигею і повного місяця відстають у часі не більше, ніж на три дні).

В такі дні супутник Землі виглядає на 14% більшим і на 30% яскравіше.

Як відомо, Місяць обертається навколо Землі по еліптичній орбіті, він робить один оберт за місяць. Таким чином, раз на місяць Місяць буває на своїй орбіті на мінімальній відстані від Землі (перигей), і на максимальній відстані (апогей). Через еліптичну орбіту Місяця відстань між Землею і Місяцем змінюється від 356 400 км до 406 тисяч 700 км.

Супермісяць може буди як у період молодика, так і на повний Місяць. Але у період молодика Місяця не видно.

Як повідомлялося раніше, камінь під назвою «Велика Берта», який в 1971 році привезли на Землю астронавти Apollo 14, виявилося, повернувся додому. На Місяць він був штучно запущений із Землі приблизно 4 мільярди років тому. Сучасні вчені вважають, що «Велика Берта» була запущена, ймовірно, в той момент, коли астероїд або комета врізалися в ще молоду планету (Землі було лише 540 мільйонів років). У космос полетіли осколки каменів. Частина фрагментів «оселилася» на Місяці.

Американське космічне агентство планує в 2023 році запустити спектрофотометр SPHEREx, який вивчатиме різні епохи космічної історії – від перших секунд після Великого вибуху до формування планет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.