Незалежність від РПЦ: сусідка України може отримати власну автокефалію

Церква Білорусі може отримати томос про автокефалію.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, своєю думкою в інтерв’ю BBC поділився архієпископ Даниїл Памфільський.

За його словами, щоб це не визнали релігійною війною, заколотом в церкві має бути звернення до народу, уряду і пастирів.

Архієпископ Даниїл розкритикував митрополита Мінського Павла, який заявив, що для Української церкви автокефалія стала трагедією, а для Білоруської вона стала б смертю. Даниїл вважає, що Білорусь має право молитися білоруською мовою.

Аналогічної думки архієпископ Даниїл дотримується стосовно Чорногорії і Македонії. Священнослужитель пояснює, РПЦ боїться втратити владу над колишніми республіками СРСР, боїться волевиявлення православних народів на свою самоідентичність.

Сам він особисто підтримує тезу про те, що кожен православний народ і кожна нація, повинні мати право засновувати і просити визнання своєї церкви.

Нагадаємо, раніше в БПЦ називали Православну церкву України «розкольницьким співтовариством», повторивши таким чином слова Володимира Путіна. Крім того, там оголошували про розірвання євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Одночасно з цим Сполучені Штати Америки назвали отримання незалежною Православною Церквою України автокефалії історичним досягненням для майбутнього країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.