«Народний фронт» готовий відправити Яценюка на вибори, щоб повернути крісло прем’єра – джерело

Партійці «Народного фронту» не відкидають можливості висунення свого лідера Арсенія Яценюка кандидатом у президенти, для того щоб шантажувати цим чинного главу держави Петра Порошенка та партнерів по парламентській коаліції. При цьому однією з перших їхніх умов буде зняття з посади прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Про це повідомило власне джерело інтернет-видання UA1 у партії.

Відповідне рішення про ту чи іншу свою участь у президентських виборах «нарфронтівці» прийматимуть на з’їзді в суботу, 2 лютого.

Нагадаємо, напередодні глава фракції «Народний фронт» у Верховній Раді Максим Бурбак заявив, що партійний актив готовий до  висунення Яценюка. На його переконання, таким чином вони вплинуть на результат виборів: «Можливо, від нашого рішення залежить, хто стане президентом України».

Співрозмовник видання зазначив, що переговорний процес між партнерами по коаліції триває вже не один місяць. Серед перших проявів – заява народного депутата від «Народного фронту» Юрія Тимошенка про участь у виборах президента, що може завдати удару по одній із головних конкуренток Порошенка – очільниці ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Наразі він досі не подав документи до Центральної виборчої комісії (ЦВК), що наштовхує на певні висновки.

Висунення лідера «Народного фронту», за словами джерела, – наступний крок партії, який може вдарити вже по самому Порошенку. З одногу боку, таке рішення сприйматиметься, як сигнал, що вони хочуть залишитися у великій політиці і нарощувати сили до наступних парламентських виборів, з іншого ж боку, справжньою мотивацією називають саме отримання приводу для шантажу.

Як зазначив співрозмовник, ні для кого не новина, що за останні роки «Народний фронт» втратив позиції і рейтинг, а зі зміною прем’єр-міністра – і контроль над фінансовими потоками. Дійсно, певний час їм вдавалося схиляти на свою сторону главу уряду Гройсмана. Але, враховуючи розрив відповідних зв’язків і висловлену ним підтримку Порошенку, питання його відставки і повернення Яценюка у крісло прем’єра знову може стати актуальним.

На думку джерела, розвиток подій у більшій мірі залежатиме від того, як поведе себе Порошенко. При цьому вагомим аргументом не на користь Гройсмана буде ризик у період передвиборчої кампанії втратити вплив на призначенців у регіонах.