Медведчук похвалився, що скасував мораторій на російськомовний продукт ще в одній області

Віктор Медведчук заявив, що у Житомирській області спромігся скасувати мораторій на російськомовний культурний продукт, який ввела облрада у жовтні 2018 року.

Про це інформує прес-служба Опозиційної платформи – За життя.

Зазначається, що 28 лютого Житомирський окружний адмінсуд скасував рішення Житомирської обласної ради від 25 жовтня 2018 року щодо введення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту і визнав рішення «протиправним і незаконним».

За словами Медведчука, «такий вердикт суд виніс, попри погрози, цинічний і жорсткий тиск радикалів».

Медведчук рішення суду називає «перемогою партії, яка відстоює права російськомовного населення, які не сприймають тоталітарного культурного диктату».

Нагадаємо, у січні 2018 року Громадський рух Віктора Медведчука «Український вибір – Право народу» похвалився тим, що скасував в суді мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львові.

Як повідомлялося, 5 лютого Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти лідера «Українського вибору» Віктора Медведчука за статтями про можливу державну зраду і сепаратизм.

До слова, Віктор Медведчук перебуває у тісних родинних стосунках з президентом країни-агресора Володимиром Путіним: є його кумом. Він заявляв, що не вважає РФ агресором, і зазначав, що визначення «Росія – країна-агресор» є «пропагандистським штампом, але ніяк не реальністю».

Збройний конфлікт між Росією та Україною почався у квітні 2014 року з анексії українського півострова Крим. Бойові дії відбуваються між українськими військовими ЗСУ  та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Перемовини щодо врегулювання конфлікту проводили у тристоронній контактній групі в Мінську. Однак наприкінці 2018 року одна з членів групи Ірина Геращенко порадила перенести місце зібрання в іншу країну, оскільки сумнівається у політиці керівництва Білорусі.