Мартиненко: Американці створили систему, яку не може зруйнувати навіть Трамп

Нинішній високий рівень дезорганізації в держустановах Вашингтона виник через постійну політичну боротьбу американської еліти та Дональда Трампа.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив генеральний директор інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко.

Він переконаний: Дональд Трамп – це великий удар по американській системі. Політик йшов на вибори з ідеєю, що є саме антисистемним кандидатом і у цьому плані виконує свої обіцянки.

«Треба тільки позаздрити американцям з хорошої точки зору, бо вони створили таку систему, яку не може зруйнувати навіть Трамп. Хоч і дуже цього хоче», – наголосив Мартиненко.

Він підкреслив: не пам’ятає часів, коли у держструктурах Вашингтону був такий високий ступінь дезорганізації, як є зараз. Адже в умовах постійної політичної боротьби істеблішменту з президентом усім державним органам справді важко працювати. Саме тому багато хто й звільняється.

«Якось я спитав одного із колишніх послів США: якщо Трамп так любить Росію, то чому бере на роботу людей, які вважаються яструбами? Наприклад, того ж Меттіса чи Болтона. На що мені відповіли, що інших просто немає. Тобто, Трамп був би і радий знайти людину, здатну керувати Міністерством оборони, яка б прихильно ставилась до Росії. Однак, такої немає», – розповів експерт.

На думку Мартиненка, у Трампа є певне уявлення про роль США взагалі і, в тому числі, у американсько-російських стосунках, яке зовсім не співпадає із всім офіційним істеблішментом Штатів.

«Тому знайти людину, яка б могла керувати армією, зовнішньою політикою та водночас поділяла погляди Трампа, практично, неможливо», – зауважив гендиректор «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялось раніше, видання Economist зазначало, що США готуються до потужної боротьби за президентську владу. Адже Трамп був обраний і через свою обіцянку звести стіну на південному кордоні за рахунок Мексики. Нова ж демократична більшість у Палаті представників неохоче йде на зустріч президентові. Сенат США, своєю чергою, відмовляється покласти край «шатдауну».