Міжнародна група дослідників знайшла в мінералах геотермальної зони Даллол в Ефіопії мікровключения дуже маленького розміру.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Популярна механіка.
Вчені зібрали зразки в гідротермальному басейні западини — пустельній області на глибині 125 метрів. На місці западини колись було море, але розбіжність двох тектонічних плит скривило земну кору і перетворило морське дно в соляну рівнину. Тектонічна активність призвела до безладного нагромадження вулканів родовищ корисних копалин і джерел. Там дуже висока температура, сіль і низький рівень pH.
Здавалося б, це місце взагалі не підходить для життя, але дослідники знайшли в зразках рідини і соляних кристалах мікроби розміром з наночастинки, що належать до домену археїв (лат. Nanohaloarchaea). Археї, нагадаємо, це одноклітинні мікроорганізми, які не мають ядра, а також будь-яких мембранних органел.
Цікаво, що раніше вчені виявили в отруйному озері кислоти, (в озері, де рівень pH дорівнює нулю, тобто нічого більш кислотного на Землі немає) ДНК бактерії-экстремофила.
Посушлива пустеля з вулканами і кислотними озерами – Данакильська улоговина (Данакиль або Даллол) в Ефіопії – вважається одним з найнебезпечніших місць на Землі.
Нагадаємо, вчені із Льєзького університету (Бельгія) виявили в канадській Арктиці гриби віком у мільярд років.
Також повідомлялося, що космосі вперше провели експеримент по редагуванню геному за допомогою системи CRISPR-Cas9. Астронавти Міжнародної космічної станції працювали з геномом пивних дріжджів (Saccharomyces cerevisiae).