Друзі Порошенка крадуть сотні мільйонів на «оборонці» – розслідування

Впродовж останніх кількох років оточення чинного президента Петра Порошенка організувало масштабну схему розкрадання сотень мільйонів гривень оборонно-промислового комплексу України.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.info.

Зазначається, що безпосереднім учасником мільйонних схем з розкрадання в «оборонці» є Ігор Гладковський – син першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, який, своєю чергою, є бізнес-партнером Порошенка.

Журналісти стверджують, що восени 2018 року отримали анонімного листа з архівом листування фігурантів корупційної схеми. Перевірка згаданих листів показала, що наведені в них факти відповідають дійсності.Так, на початку російської агресії Ігор Гладковський, якому на той момент було 22 роки, разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. В схему були задіяні екс-працівник концерну «Укроборонпром» Віталій Жуков і Андрій Рогоза, якого автори розслідування називають «спеціалістом з контрабанди».

У змові з керівництвом «Укроборонпрому» вони завищували ціни на комплектуючі й продавали їх заводам держконцерну. Ця група отримала від держави контрактів на сотні мільйонів гривень. Отримані ж таким чином прибутки учасники схеми витрачали на відкати, хабарі правоохоронцям та розкішне життя.

Розслідувачі встановили, що група Гладковського отримала від «Укроборонпрому» щонайменше 250 млн гривень. Однак журналісти не виключають, що справжній заробіток від схеми був значно більшим.

Нагадаємо, раніше журналісти видання «Новое время» з’ясували, що народний депутат від «Народного фронту» Сергій Пашинський організував корупційну схему, через яку старі бойові машини піхоти коштували українському оборонному бюджету в десять разів дорожче.