Будуть скасовані, якщо: Україна зробила гучну заяву щодо Мінських угод

Україна відмовиться від дотримання Мінських угод, якщо деякі європейські держави доб’ються зняття санкцій з Росії у Раді Європи.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Європейську правду”.

За словами Клімкіна, він повідомив про позицію України деяким колегам-міністрам з Європи: “Якщо ви підете [на зняття санкційного тиску], як хочуть кілька країн, я в той же день вийду і скажу, що “Мінська” у нас тепер немає, і його вбила не тільки Росія, його вбили також ви”.

Міністр також зазначив, що в України є підстави для такого рішення, незважаючи на відсутність прямого зв’язку між Мінськими угодами і санкційних тиском на Росію в Раді Європи. “Якщо зараз, після того, як Росія почала видавати паспорти [жителям окупованого Донбасу], ви підете на кроки назустріч Росії – тоді тотально руйнується взагалі вся логіка того, що ми досі робили”, – зазначив Клімкін.

Вважається, що головним лобістом зняття санкцій з РФ є Німеччина, її підтримують французи. Клімкін підтвердив, що говорив з представниками цих держав: “Німці це почули, і французи це почули, і голландці. Погодилися? Запитайте у них. Але з німецьким міністром ми окремо дуже довго це обговорювали сьогодні”.

Раніше стало відомо, що Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення роздавати російські паспорти на Донбасі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.