Більше 13 тисяч жертв: озвучено втрати України у війні на Донбасі

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив дані про втрати України за час російської агресії на Донбасі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За словами Турчинова на засіданні IV Всеукраїнського Форуму Сім’ї у Києві, за п’ять років війни загинуло 13 тисяч українців, з них близько 3 тисяч – військовослужбовці.

Секретар РНБО також вказав на ще одну найважливішу демографічну проблему України. Минулого року в країні народилося 335 тисяч немовлят, а пішли з життя – 587 тисяч осіб. Таким чином, тільки за один рік українців стало менше на 252 тисяч.

Згідно зі статистичними даними, в 2018 році в Україні впала народжуваність – на 7 відсотків до 2017 року. При цьому кількість перерваних вагітностей в офіційних медичних установах становить понад 100 тисяч щорічно.

Демографічна криза позначається на світових рейтингах України. Турчинов зазначив, що в рейтингу країн з найбільш стрімким скороченням працездатного населення країна зайняла 1-е місце, а за показниками старіння – 29-е місце в світі.

Скорочення населення стає одним з головних факторів, який загрожує національній безпеці та існуванню української нації, вважає Турчинов. У зв’язку з цим він назвав одним з головних пріоритетів відповідальної країни створення умов для повноцінного існування та захисту сім’ї, сімейних цінностей, підтримки і виховання дітей.

На думку секретаря РНБО України, одним з інструментів захисту сім’ї та сімейних цінностей може стати створення держустанови, яка буде забезпечувати планування і реалізацію державних програм з сімейної підтримки, створення умов для народження та виховання дітей.

Нагадаємо, в Організації об’єднаних націй підрахували, що через відтік трудових мігрантів населення України в 2050 році може скоротитися на 18 відсотків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.