Балух про своє перебування в російській в’язниці: Є загроза життю

Українського бранця Кремля Володимира Балуха фактично не випускають зі штрафного ізолятора у колонії міста Торжок, що у Тверській області Росії. У ШІЗО політв’язня відправляють за найдрібніші порушення, провокаторами яких виступають самі працівники в’язниці.

Українець вважає, що проти нього готують «щось серйозне» і створюють умови, в яких його життю і здоров’ю може загрожувати небезпека. Зокрема, він знає про різні слухи, які поширюють про нього, аби налаштувати проти інших в’язнів. Про це інформує «Кримська правозахисна група».

Важливо: РФ хоче відібрати українське громадянство у політв’язня Балуха

Так, після зовсім короткого перебування у загоні, Балуха знову на 15 днів відправили до штрафного ізолятора. Там він пробуде до 2 липня. Таку інформацію адвокатці Володимира Балуха передали з колонії.

Правозахисники певні: російські тюремники спеціально так часто відправляють українця до ШІЗО, бо хочуть звести на нуль його шанси на умовно-дострокове звільнення.

Ми вважаємо, що все це зроблено для обмеження прав і ще більшого погіршення його становища в колонії. Зараз він вже відзначений адміністрацією колонії як злісний порушник внутрішнього розпорядку,
– каже Ольга Скрипник, координатор «Кримської правозахисної групи».

На умовно-дострокове звільнення Балух міг претендувати в липні 2019 року