Аваков не буде вибачатися за озвучені виборчі «сітки» Порошенка

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не буде вибачатися перед головою фракції БПП Артуром Герасимовим за те, що розповів про «схеми» підкупу виборців Петром Порошенком.

Про це він повідомив в інтерв’ю виданню TheBabel.

«Артур Герасимов припустився політичної помилки. Міністр внутрішніх справ забезпечує процес виборів. Зокрема й відсутність фальсифікацій. І якщо один з кандидатів у президенти заявляє, що нардеп Сергій Березенко бере участь у підкупі виборців, то ми ведемо розслідування, і пан Березенко в ньому фігурує як потенційний порушник закону», – сказав він.

23 лютого Арсен Аваков заявив, що нардеп від БПП Сергій Березенко є організатором схем з підкупу виборців, і що депутат фігурує у низці кримінальних проваджень щодо порушення виборчого законодавства.

Однак у БПП вимагали від Авакова спростувати інформацію, бо той не показав жодних доказів.

«Заява пана Герасимова трохи попахує шантажем — мовляв, не розслідуйте справи нашої партії. Ми будемо розслідувати справи і партії Петра Порошенка, і партії Юлії Тимошенко, і навіть, Бог пробачить, партії Арсенія Яценюка — якщо надійде заява», – додав міністр.

За словами  Авакова, МВС має вже сотню кримінальних справ, найбільше – проти Тимошенко і Порошенка.

«Слідство діє незалежно від того, що думають політики. Вибачатися за мою роботу? Ніколи. Хочете висловити незадоволення діями міністра? Вносьте до парламенту заяву фракції про те, що треба відправити у відставку міністра Авакова, ставте питання на голосування — тоді я прийду в парламент, надам аргументи, і подивимося на результат», – зауважив він.

Нагадаємо, у лютому в СБУ заявили про викриття злочинної організації, яка намагалася створити по Україні так звані «виборчі піраміди» з метою фальсифікації результатів виборів президента. Попередньо повідомлялося, що організаторами схеми були нардепи від «Батьківщини» Валерій Дубіль і Руслан Богдан.

Пізніше стало відомо, що під час обшуків регіональних офісів штабів кандидата в президенти Юлії Тимошенко СБУ виявила «бюджет піраміди» з підкупу виборців на мільярди гривень.