Анна Маляр: Перший указ Президента – реальний воєнний стан, а проголосований в Раді – ні

Був акт агресії. Треба було вводити воєнний стан. Це потрібно було робити миттєво, щоб українці і увесь світ бачив, що ми реагуємо. І перший указ, який Президент вніс у Верховну Раду, він таким і був. Йшлося про жорсткий воєнний стан. Але що відбулося у результаті перемовин політичних сил? У результаті проголосували за такий воєнний стан, який взагалі не є воєнним станом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла юрист Анна Маляр.

Гостя програми, коментуючи вчорашнє голосування у ВРУ за введення воєнного стану на частині територій України, зауважила, що перший указ Президента про введення воєнного стану – це саме той указ, який необхідний країні для миттєвої реакції на агресію Росії.

«Був акт агресії. Має бути миттєва реакція. Україна дійсно повинна реагувати, дійсно треба було вводити воєнний стан. Це моя особиста думка. Це потрібно було робити миттєво, щоб українці і увесь світ бачив, що ми реагуємо.

І перший указ, який Президент вніс у Верховну Раду, він таким і був. Йшлося про жорсткий воєнний стан.

Але що відбулося у результаті перемовин політичних сил? У результаті, якщо проаналізувати те, що було проголосовано з голосу, то проголосували за такий воєнний стан, який взагалі не є воєнним станом»,– наголосила Анна Маляр.

За її словами, усі поправки, які в результаті кулуарних домовленостей були внесені до закону, нівелювали абсолютно все, залишилася тільки назва.

«Тому тепер я хочу подивитися на те, що ж вони оприлюднять. Бо якщо аналізувати те, що вчора уся країна дивилася у прямому ефірі, то це таке хитре введення воєнного стану, щоб його не ввести.

Тепер не зрозуміло, що у нас вводиться. Очевидно, що усі політичні домовленості, які відбулися вчора після внесення Президентом першого тексту, були настільки складні, що він чомусь відмовився від усіх своїх позицій»,– додала Анна Маляр.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

26 листопада Президент України, верховний головнокомандувач Збройних сил Петро Порошенко підписав указ щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав новий указ, який змінює рішення РНБО щодо тривалості дії воєнного стану в Україні.

Новий документ затверджує воєнний стан упродовж 30 днів, а не 60, як планували раніше у 10 областях України – це Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області.